Blok czekoladowy jest deserem doskonale znanym wszystkim miłośnikom czekolady. Takie ciasto może jednak przyjmować także nieco bardziej zmodyfikowane formy. Co powiesz na zestawienie kakao z kokosem charakterystycznym dla popularnego batona Bounty?

Czekolada łączy się idealnie z wieloma dodatkami, w tym także z intensywnym w smaku kokosem. Do bloku czekoladowego można dodać również inne składniki, dlatego stanowi on idealne rozwiązanie dla osób, które lubią eksperymentować w kuchni.

Jak przygotować blok czekoladowy o smaku Bounty?

Przygotowanie bloku czekoladowego nie wymaga dysponowania piekarnikiem, dlatego jest to niezwykle prosta propozycja dla osób, które nie są wprawione w pieczeniu ciast. Przed rozpoczęciem mieszania poszczególnych składników należy jednak wyłożyć blachę papierem do pieczenia, co pozwoli na łatwiejsze wyjęcie gotowego deseru z formy.

Składniki na blok czekoladowy o smaku Bounty:

  • 1,5 tabliczki Czekolady mocno mlecznej E. Wedel,
  • 75 g mleka w proszku,
  • 75 g cukru pudru,
  • 200 g wiórków kokosowych,
  • 60 g masła,
  • 200 ml śmietanki 30%.

Sposób przygotowania:

W oddzielnym garnku podgrzej masło oraz śmietankę, a następnie dodaj mleko w proszku, cukier puder i wiórki kokosowe. Mieszaj do momentu dokładnego połączenia składników. Przelej masę z kokosem do formy wyłożonej papierem do pieczenia lub folią spożywczą. Odstaw do lodówki na około 40 minut, tak, by całość stężała. W tym czasie rozpuść czekoladę w kąpieli wodnej. Wylej ją na wierzch masy kokosowej i ponownie wstaw do lodówki. Górną część ciasta możesz posypać płatkami lub wiórkami kokosowymi.

Przepis na blok czekoladowy da się również modyfikować w zależności od swoich potrzeb. Do masy kokosowej i czekoladowej można dodać orzechy, suszone owoce czy nawet herbatniki. Podobnie jest także w przypadku dekoracji znajdującej się na górnej warstwie deseru.

Jak podawać blok czekoladowy o smaku Bounty?

Blok czekoladowy z wiórkami kokosowymi sprawdzi się podczas niezobowiązujących spotkań przy kawie, rodzinnych okazji czy nawet świąt. Okoliczności mogą wpływać również na dokładny wygląd deseru. Jeśli chcesz przygotować go w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, ozdób gotowe ciasto kolorowymi lukrami, cukrowymi śnieżynkami, gwiazdkami czy innymi motywami, które nawiązują do tego okresu. W sytuacji, gdy przygotowujesz blok czekoladowy o smaku Bounty latem, dobrym pomysłem jest posypanie go świeżymi owocami sezonowymi. Taki dodatek przełamie słodki smak bloku, idealnie zgrywając się z czekoladą i kokosem.

Pamiętaj o tym, że deser nie wymaga pieczenia, dlatego musi być przechowywany w lodówce. W innym przypadku czekolada i masło rozpuszczą się, przez co straci on docelową formę, a jego sprawne pokrojenie będzie niezwykle trudne. Z tego powodu po nałożeniu porcji należy umieścić ją z powrotem w chłodnym miejscu – szczególnie, gdy przygotowujesz blok czekoladowy o smaku Bounty w gorący dzień.

Zobacz więcej:https://wkuchnizwedlem.wedel.pl/przepis/ptysie-z-kremem-czekoladowym-i-lepiacym-karmelem-pomaranczowym/